Czosnek, fasola i 4 inne afrodyzjaki, o których nie mogłeś pomyśleć

Naprawdę istnieją pokarmy, które zwiększają libido i popęd seksualny. A niektóre z nich można znaleźć w niemal każdej lodówce.

Aby utrzymać prawidłowe libido, ważne jest stosowanie zrównoważonej i odżywczej diety przez cały czas. Zarówno męskie, jak i żeńskie hormony płciowe będą wytwarzane w niewielkim stopniu, jeśli będziemy żywić się chipsami i słodyczami, z których trudno jest “wycisnąć” przydatne mikroelementy i witaminy. Z drugiej strony, wymienione poniżej pokarmy już od czasów starożytnych uważane są za korzystne dla układu rozrodczego.

Przyprawy

Jednym z liderów jest ostra papryka, która zawiera kapsaicynę — to właśnie ta substancja powoduje, że sapiemy, nasze policzki stają się różowe, a oczy błyszczą z podniecenia. Aby stworzyć nastrój na romantyczną kolację, dodaj wanilię i cynamon — ich zapach ma magiczne działanie na mężczyzn, a perfumiarze wyczuwali go od dawna.

Banan

Zawiera odpowiednią dawkę węglowodanów na wieczór fitnessu. Oraz substancję, która stymuluje uwalnianie hormonu szczęścia — serotoniny (dla chwilowego efektu). Jednak w dłuższej perspektywie banany, spożywane regularnie, normalizują poziom potasu, bez którego podobno trudno jest osiągnąć orgazm.

Fasola

Wyłącznie dla kobiet! Właśnie dla tych, którzy nie mają problemów z tarczycą. Rośliny strączkowe zwiększają produkcję estrogenu, a hormon ten jest odpowiedzialny za cykl, płodność, poziom nawilżenia skóry i błon śluzowych.

Czosnek

Czosnek jest potężnym narzędziem do obniżania poziomu cholesterolu. Im zdrowsze naczynia krwionośne, tym lepiej pracuje serce — nie można się bez tego obejść w łóżku. Kluczowy składnik, czyli allicyna, uwalnia się w momencie przecięcia goździka, dlatego nie można go przetwarzać termicznie. Dodaj produkt tuż przed posiłkiem i nie zapomnij podać go swojemu ukochanemu.

Migdały

Kolejne źródło kwasów tłuszczowych, bez których układ rozrodczy nie może prawidłowo funkcjonować. Jego ukrytym talentem jest wpływ na libido. Odpowiedzialna za to jest witamina E.

Miód

Zjedz jedną łyżkę dziennie, a będziesz mieć szczęśliwsze życie miłosne — zawarty w nim bor wspomaga produkcję estrogenu. Grecy mieszają miód z orzechami, aby uzyskać superśrodek na potencję.