Dlaczego warto przejść na weganizm? Zasoby naturalne a hodowla zwierząt.

Istnieje wiele różnych korzyści płynących z wegańskiego stylu życia, które nie opierają się jedynie na zdrowiu.  ONZ opublikowała niedawno raport, w którym stwierdzono:

Istnieje pilna potrzeba odejścia świata od konsekwentnego spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego.  Wpływ większości na klimat k rosnąca światowa populacja spożywająca mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to rosnące zapotrzebowanie na rośliny do karmienia tych zwierząt w celu rozmnażania ich na żywność.  Żywność jest nam niezbędna, to nie jest zatem problem w stylu znalezienia alternatywy dla paliw kopalnych.
Ludzie muszą jeść, aby przeżyć.  Jednak przy obecnej populacji zwierzęta hodowane wyłącznie w celu zapewnienia żywności ogółowi populacji zużywają ponad 90% wszystkich upraw na świecie! I to takich, które mogliby jeść ludzie.

I nie, to nie jest jakaś losowa statystyka.  Ta statystyka została zawarta w oficjalnym raporcie ONZ.

To po prostu nieefektywne wykorzystanie zasobów naturalnych naszej planety.  Wraz ze wzrostem liczby ludności, wynikającym z postępu medycyny, potrzebna będzie większa powierzchnia rolnicza, aby wyhodować i wyżywić zwiększoną liczbę zwierząt hodowlanych niezbędnych do celów spożywczych.  Wiele osób mówi o wylesianiu i krzyczy, by zniknęło, ale wiele osób nie rozumie, że około 56% tego wylesiania ma na celu rolnictwo: uprawę żywności nie tylko dla ludzi, ale dla tych zwierząt, które są hodowane specjalnie dla  ogólne źródła żywności.

I jakby tego było mało, około 850 000 000 ludzi (około 15% całej światowej populacji) zmaga się i radzi sobie z niedożywieniem, nawet przy tym wszystkim.  To wszystko jest po prostu marnowaniem zasobów naturalnych planety, które wyczerpią się w niedalekiej przyszłości, jeśli będziemy dalej podążać tą ścieżką.

Co ma z tym wspólnego bycie weganinem?  Cóż, niespożywanie produktów zwierzęcych i mięsa odciąża nieco tę potrzebę większej przestrzeni rolniczej dla tych zwierząt, które musimy karmić.  Przyjęcie wegańskiego stylu życia usuwa   potrzebę nadużywania zasobów naturalnych planety i ostatecznie będzie wymagało mniej wody, paliw kopalnych i ziemi do uprawy.  Pojawiło się wiele raportów, które mówią, że światowa populacja będzie wynosić około 9 miliardów osobników do 2050 roku, a wiele innych badań zostało przeprowadzonych, które głoszą, że światowe potrzeby mięsne nie będą do tego momentu zrównoważone. Już nie są, a jeśli nic się nie zmieni, będzie gorzej. Przyjęcie wegańskiego stylu życia może pomóc w tych statystykach, a co ważniejsze- może pomoc nam stworzyć przyszłość, w której nikt nie głoduje!