Jesienna depresja

Coraz częściej słyszymy, że wiele osób cierpi na depresję czy ogólne obniżenie nastroju. Jednak czy jesienna depresja musi nas dopaść, być może jest sposób, dzięki któremu uda się skutecznie uniknąć złego samopoczucia, w końcu po co nam chandra? Warto się nad tym zastanowić, szczególnie, że na dworze robi się coraz chłodniej. W końcu jesienne miesiące zawsze wprowadzają nas w stan melancholii. W końcu jesień już trwa ale zawsze możemy jeszcze przeciwdziałać negatywnym skutkom chłodniejszych miesięcy.

Dlaczego jesienią jesteśmy smutni?

Wiele osób zauważa u siebie spadek dobrego nastroju na przestrzeni października i listopada. Jest to oczywiście spowodowane zbliżającym się chłodem oraz coraz krótszym dniem. W końcu wiele osób będzie wychodziło do pracy i z niej wracało praktycznie po ciemku. Z tego tez powodu wiele osób odczuwa tak zwaną jesienną depresję. Wpływ na ten stan ma również coraz niższa temperatura na dworze, która nie zachęca wcale do spacerów na świeżym powietrzu czy innej aktywności fizycznej. W związku z tym warto przeciwdziałać tego rodzaju negatywnym emocjom. Warto się ich wystrzegać, żeby uniknąć gorszych dni.

Wiele osób w tym celu stara się zyskać więcej światła, a w tym celu decyduje się na korzystanie z solarium. Jednak tego rodzaju przyjemność nie jest dla wszystkich. Osoby mające problemy dermatologiczne bardzo często nie mają możliwości skorzystania z takich usług. Jednak zawsze warto pomyśleć o innych przyjemnościach da ciała, takich jak na przykład relaksacyjny masaż w SPA czy też wizyta w dobrej restauracji. Warto również wybrać się na filiżankę gorącej czekolady, która również będzie miała zbawienny wpływ na nasz nastrój.
Warto się również zastanowić nad wykorzystaniem jednego czy dwóch dni urlopu, albo też przeznaczyć wolny weekend na wycieczkę w ulubione miejsce, albo tam, gdzie zawsze chciałeś się wybrać.

 

To wyjątkowo relaksujące i na pewno poprawi Ci humor. W końcu warto od czasu do czasu sprawić sobie odrobinę przyjemności czy zrealizować własne marzenie. To przecież zawsze poprawia nam humor. Warto także zapewnić sobie odrobinę ruchu, co również doskonale poprawia nam humor bez względu na porę roku.
Warto także wprowadzić jakieś zmiany w naszym najbliższym otoczeniu, czyli we własnym domu. Może warto pomyśleć o zakupie nowej rośliny doniczkowej albo zmianę ulubionej pościeli na nowy model? Warto się zastanowić nad jakimś ciepłym akcentem w sypialni czy w salonie. To również na pewno poprawi nam humor. Czasem nawet drobna zmiana, która będzie nas kosztować raptem kilka złotych pozwoli nam odzyskać dobry humor, lub wprawi w nastrój do działania. Warto wypróbować ten sposób!
Jak widać unikanie obniżenia nastroju w trakcie jesiennych dni wcale nie musi być niemożliwe. Wystarczy się trochę zastanowić, co mogłoby nas ucieszyć i zacząć działać, by już po chwili odzyskać doskonały humor. Warto czasem postawić na chwilę relaksu albo na drobne zakupy, by wprawić się w nastrój do działania albo nawet świąt.

Leave a Comment