Czym są kosmetyki mineralne?

W ostatnich czasach dużą popularność zyskują kosmetyki mineralne. Są lekkie, trwałe i co najważniejsze nie zatykają porów, a więc sprawiają, że można je stosować na skórze z problemami. Mineralne kosmetyki do makijażu prezentują się ładnie na skórze, jednocześnie ją pielęgnując. Co powinnaś wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Kosmetyki mineralne zostały stworzone na bazie naturalnych pigmentów. To minerały w formie proszku: tlenki żelaza, cynku, tytanu, cząsteczki miki, kamienie półszlachetne – kwarcyt, cytryn, turmalin. Dzięki zawartości naturalnych składników są przeznaczone dla skóry delikatnej, ze skłonnością do alergii czy skóry trądzikowej.

Kosmetyki mineralne co to i jak wybierać? Informacje

Kosmetyki mineralne są pozbawione: silikonów, parabenów, SLS, alkoholu, retinolu czy składników pochodzenia zwierzęcego. Są wegańskie, a przede wszystkim nie są testowane na zwierzętach. Dzięki temu nie wysuszają skóry, nie powodują podrażnień. Są idealne dla osób mających problemy ze skórą tłustą,, suchą czy mieszaną. Idealnie sprawdzą się na skórze z trądzikiem, maskując niedoskonałości. Przyspieszają odnowę i regenerację skóry. Chronią przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Dzięki nim można stworzyć makijaż, którego w ogóle nie czuć. Kosmetyki mineralne pozwalają uzyskać doskonałe krycie, przy jednoczesnym poczuciu lekkości. Są to preparaty, które starczają na bardzo długo, dzięki temu że pozbawione są sztucznych wypełniaczy. Preparaty te są w 100% skoncentrowane, co sprawia, że są bardzo wydajne.

Kosmetyki mineralne nie tylko pielęgnują cerę, pozwalają uzyskać odpowiednie krycie, ale również nie brudzą ubrań, co docenią panie, które często chodzą w koszulach. Przed nałożeniem makijażu, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu cera łatwiej połączy się z produktem i uzyskamy lepsze krycie. Kosmetyki powinny być nakładane warstwowo, za pomocą pędzla kolistymi ruchami. Jeżeli cera jest problematyczna i wymaga duże krycia, można nałożyć kilka warstw produktu bez ryzyka uzyskania brzydkiego ”efektu maski”. Za pomocą pędzla nakładamy na twarz zarówno podkład, jak i korektor, jak i puder. Przed nałożeniem produktu należy go wysypać na wieczko i wbić w jego pędzel, a nadmiar kosmetyków zsypać. Jeśli chcemy uzyskać podkład w formie płynnej lub stworzyć dowolnego koloru eyeliner, wystarczy połączyć produkt z wodą termalną.

Kosmetyki mineralne zostały stworzone z myślą o osobach, które lubią wyglądać naturalnie i świeżo. To kosmetyki dla osób, które wybierają produkty pozbawione chemii i sztucznych barwników.

Leave a Comment